Home Menu KontaktPredajňaGaléria obkladovPrémiové obkladyE-ShopKto sme Akcie

Naše prémiové značky sú určené pre náročných zákazníkov a pre architektov, ktorým záleží na najnovších trendoch a dizajnových dekoroch tak isto, ako aj na najvyššej kvalite a popredných technológiách.

 

Inalco

Inalco - Extratenký a obrovský technický porcelán od firmy Inalco sa nazýva SlimmKer, ktorý má len hrúbku 4-5 mm a je extraveľký, až 1x3 m - je určený aj do komerčných priestorov vďaka úprave SlimmKer-Floor. Extraveľké (od roku 2005 Inalco vvyrába 1,2x0,6 m a 0,8x0,8 m veľké porcelánové obklady a dlažby) a extratenké obklady (vyrábané od 2008) už nie sú absolútnou novinkou, veď vyrába ich viac a viac firiem, ale úprava pre podlahu je dostupná iba tu, vo firme Inalco, ktorá sa ako prvá ujala tejto problematike v roku 2010.
Aplikácia tenkých obkladov na čelo kuchynského a kúpeľňového nábytku (produkcia firmy Taberner), napr. aj z obkladu Foster Inalco, je možnosťou zjednotiť celý interiér do jednotného,
dizajnového vzhľadu. Na druhej strane Inalco spolupracuje architektmi, ako sú Bunch a Alauna Arquitectos, ktorí pre nich navrhujú vzory, štruktúry a farebnosti - preto táto firma vyniká s eleganciou, s čistými líniami, modernými dekormi a farbami spomedzi ostatnými firmami produkujúc obklady a dlažby.
Z technického hľadiska firma ponúka riešenia pre ventilované fasády a zvýšené, montované podlahy do interiéru aj exteriéru.
Práve odhodlanosť k novým technológiám a materiálovým novinkám, tlačí firmu Inalco do najvyššej kvality a presnosti produktov, ktorá je priam záväzná pri klientele, ktorá si tieto obklady a dlažby žiada.

 

Mutina

Mutina - Absolútny dizajn v našom sortimente predstavuje talianska firma Mutina, ktorá dokonalo spája technické novinky a dizájnové, dekorované povrchy na svojich produktoch.
Ich najnovšími trendmi sú veľkoformátové (80x180 cm) obklady a dlažby z porcelánu, tiež šesťuholníkové tvary (trend z roku 2011). Ich inovatívnosť pri riešení dizajnu a pri navrhovaní povrchu obkladov a dlažieb spočíva v tom, že pri každom návrhu spolupracujú architektom alebo dizajnérom. Ich filozofia, vytvoriť moderný priestor z najmodernejších materiálov,
s nádychom a motívom ručnej výroby, ktorého sa cheme dotknúť, sa dokonalo stretlo s filozofiou návrhármi, ako sú Patricia Urquiola (kolekcia Déchirer a Bas-Relief) alebo Silvia Giacobazzi (kolekcia Ceramica). Ďalší návrháry, ktorý spolupracujú s firmou Mutina sú Ronan a Erwan Bouroullec, Monica Armani, Rodolfo Bordoni, Tokujin Yoshioka a iný.

Land
Land - Španielska firma Land dokonalo spája technické novinky a dizájnové, štruktúrované povrchy na svojich gresových produktoch. Technickou novinkou firmy Land je ich extratenký Slim (5 mm) obklad, dizájnovou vychvytávkou je ich veľkoformátový, šesťuholníkový obklad a dlažba z gresu. Firma tiež produkuje sýtofarebný gres (biely, žltý, oranžový, červený, modrý, zelený a čierny), čo sa považuje za raritu medzi firmami vyrábajúc technický porcelán, gres.
Ich ďalšou dizájnovou vychytávkou sú ich 3D mozaiky a ohnuté obklady, ktoré nevšedne vedia doplniť interiér.
Z technického hľadiska firma ponúka riešenia pre ventilované fasády a zvýšené, montované podlahy do interiéru a exteriéru, s najväčšou presnosťou vďaka monokalibrácií.

 

Petra Antiqua

Petra Antiqua - Táto rodinná firma z Talianska, produkujúc a predávajúc kameň z celého sveta, sa odlišuje od iných firiem nielen s luxusnými dekoratívnymi kamennými obkladmi a dlažbami, ale aj ručnou produkciou - zamestná si ľudí s umeleckým nadaním, aby vytvorili umelecké diela z kameňa. Spojením vlastností technickej dokonalosti a dekorovania na najvyššej úrovni, sa môže pýšiť táto firma nielen širokým sortimentom a rôznymi povrchovými úpravami týchto kameňov, ale aj dekorovaním kameňa s pravým zlatom alebo striebrom.